Registrering og betaling
I nytt sykehus må du selv registrere deg når du kommer til sykehuset, og betale digitalt når du reiser hjem. Denne løsningen gir en bedre oversikt over beregnet ventetid samtidig som sykehuset får mulighet til å varsle deg via mobil hvis det oppstår forsinkelser.
Registrer deg inn via SMS eller terminal
To timer før oppsatt time får du en SMS fra Vestre Viken om at du kan sjekke inn når du kommer til sykehuset. Det er viktig at du ikke sjekker inn før du er på sykehuset.
Når du er på sykehuset, kan du registrere deg via mobiltelefon ved å følge linken i SMS’en du har mottatt. For å kunne bruke gjøre det må du være over 16 år, ha BankID og ikke ha reservert deg mot å få SMS fra sykehuset.
Alle andre må registrere seg på en terminal innenfor hovedinngangen.
På terminalene brukes ikke BankID. Det betyr at de som er under 18 år, foresatte eller ledsager kan registrere seg der.
Hvis du trenger bistand, er sykehusverter på plass for å guide deg.
Hva skjer når du har registrert deg?
Etter at du har registrert deg kan du gå til kan du gå til kantinen eller oppholdsområdene i glassgaten frem til du får ny SMS med beskjed om å gå til aktuell ventesone.
SMS med videre informasjon
Når timen nærmer seg, får du en SMS om å gå til den ventesonen som ligger nærmest behandlingsrommet du skal til.
SMS-en med informasjon om hvilken ventesone du skal gå til lyder som følgende eksempel: Vennligst gå til ventesone E2.1. Gå til inngang E, 2. etasje.
Fra hver inngang er det tydelig skilting videre til de ulike ventesonene.
Når timen nærmer seg, får du en SMS om å gå til den ventesonen som ligger nærmest behandlingsrommet du skal til. Når det er din tur, vises det på en informasjonsskjerm i ventesonen. I tillegg får du en SMS med samme informasjon. Da gjør du deg klar for å bli med behandleren som kommer og henter deg.