Svar til Helsetilsynet:

- God oversikt og kontroll 

- Det er vårt syn at det nå er god oversikt og kontroll på de pasientadministrative arbeidsprosessene ved kirurgisk avdeling på Bærum sykehus. Det sier medisinsk fagsjef i Vestre Viken HF, Harald Noddeland, i forbindelse med et brev som foretaket har sendt Statens helsetilsyn.
Av Frank Reiersen, Vestre Viken HF
 

- Videre er det kontinuerlig fokus på systematisk forbedringsarbeid og på dokumentasjon og oppfølging av enkelthendelser ved kirurgisk avdeling, sier han.

Noddeland sier videre at ventelistesaken, som kjent, fortsatt har en særlig høy prioritet hos foretakets ledelse.
Rapportering til styret ble fram til februar 2011 gitt som egne saker. Deretter er styret holdt regelmessig orientert som et ledd i behandlingen av faste saker.

I brevet til Helsetilsynet vises det videre til at foretakets ledelse har løpende oppfølging av saken på flere måter; gjennom kontakt i lederlinjen, gjennom Sentralt kvalitetsutvalgs oppfølging av kvalitetsutvalget i kirurgisk klinikk og gjennom Sentralt pasientsikkerhetsutvalgs oppfølging av avdelingenes pasientsikkerhetsarbeid og meldekultur.

Problemstillingene knyttet til elektronisk pasientjournal DIPS følges opp av medisinsk fagsjef sammen med Senter for e-helse.

Les brevet til Helsetilsynet her.

Les brevet fra Helsetilsynet her.

Vedlegg 1.

Vedlegg 2.

Vedlegg 3.

Vedlegg 4.

Vedlegg 5.

Vedlegg 6. 


Publisert 19.08.2011 16:30 | Endret 19.08.2011 17:01 

 ‭(Skjult)‬ Publisert av enhet

 ‭(Skjult)‬ Handler om

2011©Vestre Viken HF | Organisasjonsnummer: 894 166 762 | Telefon administrasjon: 32 86 11 00 | Faks: 32 80 46 79 | Kontakt oss
Ansvarlig redaktør: Frank Reiersen | Webredaktør: Linn Kristin Haavaldsen