Bakgrunnen for at dette ble berørt i dagens styremøte, var at det var fremlagt et brev fra HSØ der de svarer på et brev fra Akershus Legeforening - som blant annet spør om stillingen til Bærum sykehus etter fusjonen til Vestre Viken.
I svarbrevet fra Helse Sør-Øst RHF til legeforeningen refereres det til presisering av vedtatte mandat om Drammen sykehus som områdesykehus og Bærum sykehus som lokalsykehus med områdefunksjoner.
I brevet fra legeforeningen vises det til at det ved etableringen av Vestre Viken HF ble presistert at Bærum sykehus fortsatt skulle ha status som områdesykehus med referanse til styresak 108/2008.
Helse Sør-Øst RHF kjenner seg ikke igjen i dette, og viser til saksframstillingen til styresaken, hvor det under kapittelet om justeringer av funksjons- og oppgavefordeling som følge av sykehusområdeetablering er nedfelt: "Når det etableres ett helseforetak i Buskerud, Asker og Bærum sykehusområde, vil det være naturlig at det er områdefunksjoner både på sykehuset Asker og Bærum (nå Bærum sykehus) og Sykehuset Buskerud (nå Drammen sykehus)".
HSØ vurderer at styret i Vestre Viken HF, i styresak 07/2011 om mandat for strategiarbeidet for Vestre Viken HF fram mot 2025, følger opp dette på en god måte som er i samsvar med vedtak i styresak 108/2008, fattet av styret i Helse Sør-Øst RHF.
Her kan du lese brevet fra Akershus Legeforening.
Her kan du lese svarbrevet fra HSØ.
Her kan du lese mer om "Strategi 2025".
Publisert
28.04.2011 16:30 |
Endret
28.04.2011 16:44